اخبار

فرارسیدن عید مبعث، عید سراسر نور، رحمت و مهربانی مبارک باد.

فرارسیدن عید مبعث، عید سراسر نور، رحمت و مهربانی مبارک باد.
روز مبعث، روزی است که حضرت محمد در غار حراء و در سن 40 سالگی توسط فرشته وحی، حضرت جبرئیل از سوی خدا به پیامبری نایل شد و تحولی شگرف در زندگی جامعه بشری و رستاخیزی عظیم در روح انسان ها به وجود آورد.

در 27 رجب مردی به رسالت مبعوث می شود، از تبار پاک ابراهیم؛ آخرین حلقه از سلسله نورانی رسولان که همواره مبشران داد و آزادی و معلمان اخلاق بوده اند.

روز مبعث، روزی است که حضرت محمد در غار حراء و در سن 40 سالگی توسط فرشته وحی، حضرت جبرئیل از سوی خدا به پیامبری نایل شد و تحولی شگرف در زندگی جامعه بشری و رستاخیزی عظیم در روح انسان ها به وجود آورد.

بعثت سرآغاز یک راه درخشان الهی برای تکامل دین، تجلّی رحمت الهی و ظهور ارزش‌های پاک و ناب انسانی و تحقق راستین آزادی و عدالت و برابری و توحید و رمز خضوع در برابر فقط الله و مجمع همه زیبایی ها وخوبی ها؛ پاسخی برای نیازها و آبی زلال برای جانهای تشنه است.
روزی که خداوند سبحان، سایه عنایت، چتر مهر و محبت و رحمت بی منتهای خود را بر گستره کائنات جلوه گرساخت و بابرانگیختن والاترین و بزرگ ترین معلم اخلاق، فلاح و رستگاری وکرامت را بربشریت ارزانی نمود چراکه رسول اکرم (ص) رحمه للعالمین و فخر کائنات بود و با فرقان، با آیات، با بیّنات، با نور، با ذکر، با قرآن با بشارت، با انزار آمد تا در سایه شعار توحید، هدایتگرانسان از جهل و ظلمت و خفقان بسوی معرفت و نورباشد و وقتی که از حرا پائین می-آمد سخنش با مردم چنین بود: « قولو لا اله الا الله تفلحو »....

رسول خدا(صلی الله علیه وآله) هنگامی به رسالت مبعوث شد که مردم در جهالت و گمراهی به سر می‌بردند؛ آثار توحید از میان رفته و فروغ انسانیّت خاموش گشته بود، عقاید مردم دستخوش تحریفات گسترده شده و اهداف والای انبیای پیشین، به فراموشی سپرده شده بود. همچنین بت پرستی، زنده به گور کردن دختران، ظلم و بیدادگری، غارت و خونریزی، پایمال کردن حقوق ضعیفان و فحشا و منکرات، بر سراسر جزیرة العرب حکومت می‌کرد.

اس ام اس مبعث

در این زمان مردم جاهل مشغول به بت پرستی، زنده به گور کردن دختران، ظلم و بیدادگری، غارت و خونریزی، پایمال کردن حقوق ضعیفان و فحشا و منکرات بودند که خداوند منت بر سر جهانیان گذاشت و تاریخشان را به طراوت بهار مبدل نمود و شب کائنات را به روز روشنایی و فروغ وحی، بیاراید و«مصطفی» را برگزید و کلام وحی را این چنین بر او نازل کرد :

بخوان ! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید، آدمی را از لخته خونی آفرید.

بخوان که پروردگار تو ارجمندترین است،

همان کس که با قلم آموخت به آدمی آنچه را که نمی دانست.

سپس محمد مبعوث شد، تا شرک بت پرستی رخت بربندد و جاهلیت از زندگی ها محو شود و جهل و جور بمیرد و چشم جهان به روی فروغ وحی گشوده شود و آفتاب روشنایی و حقیقت طلوع نماید.

دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرا رسیدن عیدمبعث، عید سراسر نور ورحمت و مهربانی را به همه مسلمانان در سرتا سر جهان تبریک و تهنیت عرض می نماید.


۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید